Uzunoğlu Ateş Tuğla

Doğru Karar Vermenize Yardımcı Olabiliriz.

Uzunoğlu Ateş Tuğla - Hakkımızda 1

Uzunoğlu Ateş Tuğla - Hakkımızda 2

Uzunoğlu Ateş Tuğla - Hakkımızda 3

UZUNOĞLU ATEŞ TUĞLA İMALAT SANAYİ  TİCARET İTHALAT VE İHRACAT olarak Türkiye'nin ilk önde gelen refrakter firmaları arasında yer almaktadır.

Firmamızın faaliyeti 1963 yılında Ankara'da UZUNOĞLU SERAMİK VE ATEŞ TUĞLA adındaki şirket ile başlanmıştır. Faaliyet konusu küçük çaplı seramik boru ve ısıtıcı boncukları olmuştur. 1980 'li yıllarda gelişen refrakter pazarına cevap verebilmek amacıyla faaliyetini orta ve ağır sanayiye kaydırmayı başarmıştır. 1987 yılımda bir fabrika daha kurarak ağır sanayi ve teknolojik refrakter imalatını büyütmüştür. 1999 yılında Ankara'da ki fabrikayı 20.000 m2 açık alan 4000 m2 kapalı alan da imalatı, yükselterek faaliyetlerine devam etmiştir. Organize sanayi bölgesindeki modern tesislere taşıyarak üretim faaliyetini bu merkezlerde, pazarlama faaliyetlerin Ankara / Ostim merkezden sürdürmektedir.

Firmamız tesislerinde , şekilli refrakterlerde 7.000 - 12.000 ton/yıl ve monolitif refrakterlerde 12.500 - 35.000 ton/yıl kapasiteye sahiptir.

UZUNOĞLU ATEŞ TUĞLA, demir çelik, demir dışı metaller (alüminyum, galvaniz, çinko, kurşun ), toprak sanayi (çimento, kireç,alçı, seramik, tuğla), petrol - kimya (kimya, rafineri, enerji sektörü), termik santraller ve çeşitli sektörlerin buhar santralleri, ağaç sanayi ve cam sanayine hizmet vermektedir.

Kalite : Üretim prosesi aşamalarında tüm kalite faktörleri incelenerek kontrol parametreleri ve standartlar getirilmiştir. Bu kontrol sistemleri sürekli olarak kayıt altına alınmaktadır.

Üretim esnasında hammmadde kabulü, harmanların hazırlanmasıi tuğlaların şekillendirilmesi, kurutma - pişirme aşamaları ve paketlemeden önceki son kontroller düzenli olarak yapılmaktadır.

Firmamız 2012 yılında ISO 9001 2008 kalite sertifikasına sahiptir.

Hedefler ve Amaçlar : Kapasite artışı yaparak dış pazarlara açılmak, dünya arenasında gücünü , pazar ve karlılık gücünü pekiştirmektir.